Większość z nas - zapewne - kojarzy Warszawę z Zamkiem Królewskim, z Łazienkami, ze Starówką, z Pałacem Kultury i Nauki, z Sejmem, z protestami, .... . Lista jest bardzo długa i nudne byłoby podawanie kolejnych rzeczy, z którymi kojarzy nam się nasza stolica.
Mało kto zaś identyfikuje pewne zakątki Warszawy jako miejsca, gdzie można odpocząć i zastanowić się nad sensem własnego życia. .
Rzecz jasna, że pewne miejsca i minione wydarzenia historyczne będą w pamięci nas wszystkich zawsze obecne i wciąż żywe. O nich nie możemy zapominać, tak, jak o tym, że jesteśmy Polakami.
Czy będą to chlubne karty historii, czy też nie, to nie da się ich wymazać na zawsze z pamięci, ani zburzyć. Niektóre z nich - Pałac Kultury i Nauki - pięknie wkomponowują się we wpółczesną architekturę Warszawy.
Warszawa, to miejsce niezliczonej ilości spotkań ludzi - młodych i starszych, Polaków i obcokrajowców - odbywających się prywatnie, zawodowo czy naukowo. Dużo młodzieży studiuje w stolicy, ale równie dużo przyjeżdża do niej w ramach podsumowań projektowych. Służy to - przede wszystkim - wymianie doświadczeń i nawiązaniu przyjaźni.
Młodzież z całej Polski przyjeżdża do Warszawy, aby pochwalić się przed innymi tym, co stworzyła. Eksponowanie czy prezentowanie swoich działań nie jest taką łatwą - jakby się wydawało - sprawą. Wyczerpuje dorosłego człowieka. Cóż więc ma powiedzieć młody człowiek ?
Do nas należy dbałość o to,aby historie naszych najbliższych czy poznanych ludzi były przekazane innym i to w zgodzie z prawdą oraz bez żadnych zafałszowań.
W Warszawie rozwija się prężnie nauka, obecnie bardziej ta praktyczna. Wiele osób przyjeżdża po to, aby się szkolić, poznawać i zdobywać wykształcenie. Jest to możliwe dzięki funkcjonowaniu uniwersytetów i szkół wyższych oraz placówek naukowych, np. Centrum Nauki Kopernik.
Te i inne aspekty życia w Warszawie porusza film, jaki stworzyłyśmy na konkurs "Warszawa Szwankowskiego". Zapraszamy do jego obejrzenia na stronie
https://youtu.be/FiHGMLUkp9A
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz